بلاگ

تکنیک‌های فروش

پنج تکنیک فروش که هر فروشنده ای باید تسلط داشته باشد

همان‌طور که هر فروشنده‌ای می‌داند، فروش یک هنر واقعی است. شما روی خط باریکی بین بیگانگی با مشتری و ایجاد احساس راحتی با آنها قدم می‌گذارید. فروش چیزی نیست که بتوانید فوراً آن را انتخاب کنید. به زمان و تمرین نیاز دارد تا هنر بستن یک معامله به انتها برسد. توسعه یک تکنیک فروش قوی و اثبات شده بخش بزرگی از یادگیری نحوه فروش کارآمد است. در اینجا پنج تکنیک فروش وجود دارد که هر فروشنده ای باید تسلط داشته باشد.

گوش دادن فعال

یکی از دلایلی که مشتریان بالقوه نسبت به فروشندگان محتاط هستند این است که آنها رفتاری سختگیرانه دارند و به مشتری برای خرید مشتری فشار وارد می‌کنند. تنظیم کردن با یک برنامه مشخص و عدم تعامل با مشتری فراتر از یک هدف ثابت، اشتباه است. زیرا این شیوه نه می‌تواند برای شما فروش به ارمغان آورد و نه قطعاً طرفداران شما را جلب خواهد کرد. تکنیک‌های فروش مؤثرتر شامل گوش دادن فعال است زیرا امکان گفت‌وگو با مشتری فقط یک مکالمه یک طرفه نیست. گوش دادن به نگرانی‌ها، سؤالات و تردیدهای آنها به شما کمک می‌کند تا به آنها بهتر پاسخ دهید و به مشتری احتمالی کمک می‌کند بیشتر به شما اعتماد کند. احتمال خرید افرادی که به شما اعتماد دارند بسیار بیشتر است.

تماس‌های گرم و صمیمی

پیشروی بر اساس تماس‌های سرد، یک تکنیک فروش ناکارآمد است. این روش مشتریان بالقوه را تحریک می‌کند ولی به هر حال نتیجه زیادی حاصل نمی‌شوند. تغییر روش از یک تماس سرد به یک تماس گرم روشی بسیار بهتر و کارآمدتر برای مدیریت فروش است. تماس‌های گرم شامل تماس با مشتریان بالقوه‌ای است که به دلیل پتانسیل‌شان برای استقبال از فروش شما، انتخاب شده‌اند. این کار شامل «گرم کردن» روابط با سرنخ‌ها از طریق مواردی مانند دسترسی به رسانه‌های اجتماعی و تحقیقات قبلی مشتری است. تماس گرم منجر به نرخ موفقیت بسیار بالاتری می شود، زیرا رویکرد پراکنده فروش را از بین می‌برد، و به شما در جهت استفاده موثر از وقت کمک می‌کند.

برشمردن ویژگی‌ها و مزایا

این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این کار همیشه توسط فروشنده به طور موثری انجام نمی‌شود. در حالی که بررسی کارکردهای عملی یک محصول یا خدمات مهم است، صرفاً توصیف خدمات یا محصول و عملکردهای مختلف آن برای متقاعد کردن کسی برای خرید کافی نیست. مشتری بالقوه فقط نیاز ندارد بداند محصول یا خدمات چگونه کار می‌کند، بلکه باید بداند که چرا باید به آن اهمیت دهد. تاکید بر ویژگی‌ها و مزایای محصول، و روش‌هایی که می‌تواند برای مشتری بالقوه ارزشمند باشد، یک تکنیک فروش کلاسیک و موثر است که به‌دلیل کارآمد بودن آن، می‌توان به‌طور مداوم از آن استفاده کرد.

نیازها و راه‌حل‌ها

مردم دلایل عملی را دوست دارند و مایل هستند بدانند که چرا باید در یک محصول یا خدمات سرمایه گذاری کنند و اگر راه حل موثری ارائه شود، به احتمال زیاد به پیشنهاد فروش گوش می دهند. این تکنیک فروش با تکنیک گوش دادن فعال بهترین کارایی را دارد. مهم است که به صحبت‌های مشتری گوش دهید تا متوجه شوید که محصول چگونه می‌تواند برای او مفید واقع شود، و سپس پیشنهاد خود را برای آن فرد یا شرکت تنظیم کنید. این حس که زمینه فروش شخصی سازی شده است باعث می‌شود مشتری راحت تر به فروشنده اعتماد کند و به حرف‌هایش گوش کند، زیرا آنها احساس می‌کنند در مورد راه حلی می‌آموزند که برای او مفید است، نه فقط شما.

 فروش اجتماعی

مجموعه عظیمی از مشتریان بالقوه به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین قابل دسترسی هستند، و هنگامی که استفاده خودتان از رسانه‌های اجتماعی را به عنوان یک تکنیک فروش محدود می‌کنید، دامنه فروشندگان خود را هم محدود می‌کنید و به طور بالقوه در مسیر فروش آینده قرار می گیرید. رسانه‌های اجتماعی و ارتبازات آنلاین بخش‌های بزرگی از ارتباطات مدرن هستند و سازگاری با این روش کسب و کار بسیار مهم است. فعالانه فروشندگان را تشویق کنید تا با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند و از طریق سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین و توییتر، مشتریان را تقویت کنند. به این ترتیب شماره‌های فروش از شما تشکر خواهند کرد.

اگر شما هم دوست دارید در حوزه تدریس در زمینه کاری خودتان منحصربه‌فرد باشید و بدرخشید، دوره کوچینگ فروش را از دست ندهید.

به یاد داشته باشید که همه دوره‌ها در دیدیاد،۱۰۰٪ تضمینی هستند

 

اگر مایل به گرفتن مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره دوره جامع کوچینگ فروش دیدیاد هستید، می‌توانید عدد 7 را به شماره زیر پیامک کنید، تا کارشناسان دیدیاد در اولین فرصت با شما تماس بگیرند:

تلفن تماس: 09104774797

منبع: cpsa.com

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

دیدیاد به شما این امکان جذب ،نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ارتباط سریع با مشاورین دیدیاد
فایو آیکن دیدیاد

دیدیاد مرکز آموزش های پیشرفته و کاربردی توسعه مهارت های فردی کسب و کاری

دیدیاد از سال 1397 رسما فعالیت خود را در زمینه آموزش مهارت های توسعه فردی و مهارت های توسعه کسب و کار شروع کرد.تاکنون دیدیاد دوره های تندخوانی کودکان و بزرگسالان ، تقویت حافظه برای کودکان و بزرگسالان ، تقویت تمرکز، خودشناسی،کاراکتر ثروت ساز،رهایی از دام اهمال کاری ، برمدار نظم ، بهبود سبک زندگی، کوچینگ تدریس و فروش را برگزار کرده است.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

بحث درباره این مقاله راشما آغازکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp