بلاگ

چرا باید تندخوانی یاد بگیریم ؟

چرا باید تندخوانی یاد بگیریم ؟

سوال مهمی که پس از دیدن عناوین آموزشی مطرح می‌شود این است که چرا باید تندخوانی یاد بگیریم؟ در واقع این روش و راهکار، آیا نتیجه مطلوبی خواهد داشت و می‌تواند باعث شود که یک شخص، بتواند ورای سرعت معمول، کار روتین و ساده‌ای مانند خواندن را انجام دهد؟

در پاسخ به این سوال که چرا باید تندخوانی یاد بگیریم، ما به چند مسئله اشاره خواهیم کرد؛ اول این که در طول روز بیشتر ما به‌صرف زمان برای مطالعه، بررسی آمار و شواهد و داده‌های متنی و… نیاز داریم. ممکن است از نرم‌افزارهای پردازش متن و… استفاده کنیم یا ساعاتی را مشغول تولید محتوا باشیم. در برابر تمامی این کارها که در طول روز انجام می‌شود خواندن و نوشتن یکی از مهم‌ترین‌هاست که مدام تکرار می‌گردد.

چرا تند خوانی

پس به طبع تندخوانی می‌تواند یک مزیت کلیدی و مهم برای ما داشته باشد. در دید یاد شما امکان استفاده از یک آموزش کامل و بهینه رایگان را خواهید داشت.

اگر قصدتان سرمایه‌گذاری روی خود واقعی‌تان است می‌توانید به سراغ آموزش تندخوانی این مجموعه بروید.

به‌عنوان جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که موارد زیر از جمله ارکانی است که باعث می‌شود تندخوانی تبدیل به یک صفت و ویژگی مهم در دنیای امروز باشد:

1.      تمرکز بیشتر روی کارها

2.      سطح بالای اعتمادبه‌نفس

3.      امکان تقویت قوای ذهن

4.      تمرکز سریع‌تر

5.      امکان استفاده در موارد خاص و شرایط ویژه

6.      تقویت مهارت‌های حل مسئله

بهبود منطق، درک و استدلال

سطوح بالاتر اعتمادبه‌نفس با تندخوانی

افزایش اعتمادبه‌نفس همراه با توانایی خواندن سریع است. از دانستن اینکه هر جنبه‌ای از زندگی که به آن علاقه دارید، قابل یادگیری است، افتخار خواهید کرد و می‌توانید آن را در مدت کوتاهی انجام دهید.

به لطف توانایی شما در یادگیری سریع، درهای بیشتری به روی شما باز خواهند شد و گزینه‌های بیشتری در زندگی به دست خواهید آورد. کتاب‌ها به تغییر آگاهی شما کمک می‌کنند و باعث می‌شوند عمق بیشتری در زندگی شما ببینیم. با این عمق جدید، اعتمادبه‌نفس افزایش می‌یابد.

اعتمادبه‌نفس با تندخوانی

تمرکز بهتر بر مبنای تندخوانی

اکثر مردم توانایی خواندن حداقل 200 wpm (کلمات در دقیقه) را دارند که میانگین سرعت خواندن است اما برخی از افراد می‌توانند تا 300 wpm را نیز بخوانند اما چرا چنین شکافی وجود دارد؟ دو دلیل اصلی وجود دارد.

1.      شماره یک، سبک خواندن سنتی که به ما آموزش داده می‌شود چندان کارآمد نیست.

2.      دلیل دوم عدم تمرکز است. اگر روی چیزی که می‌خوانیم متمرکز نباشیم، ذهنمان سرگردان می‌شود و مشغول افکار دیگر می‌شود. تندخوانی به ایجاد تمرکز کمک می‌کند.

 

شما با تندخوانی در زمان صرفه‌جویی می‌کنید

پاسخ دیگر برای این سوال که چرا باید تندخوانی یاد بگیریم این است که شما می‌توانید کارهای بیشتری را در واحد زمان انجام دهید و این یک مزیت بسیار ویژه و مهم به‌حساب می‌آید.

تندخوانی به شما این امکان را می‌دهد که در سریع‌ترین زمان ممکن چیزهای جدید یاد بگیرید. این یک راه عالی برای صرفه‌جویی در زمان برای کارهای مهم دیگر است. همچنین ممکن است مدت کوتاهی برای خواندن و آماده‌شدن برای کاری؛ مانند دوره آموزشی آنلاین، آمادگی آزمون، شغل جدید و … داشته باشید.

تندخوانی به شما این امکان را می‌دهد که به‌سرعت برای رسیدن به ضرب‌الاجل خود آماده شوید. بدون به خطر انداختن درک مطلب، سریع‌تر می‌خوانید و تمام محتوایی را که برای برتری در آزمون، ارائه یا شغل خود نیاز دارید می‌گیرید.

یاد می‌گیرید که از خواندن لذت ببرید

اگر هنگام خواندن متنی با چرت و بی‌حوصلگی درگیر هستید و پس از مدتی متوجه می‌شوید که هرآنچه را که فراگرفته بودید و در محتوا وجود داشت فراموش کردید و اگر مدام درگیر اتفاقات اطراف خود می‌شوید لازم است که به سراغ تندخوانی بروید.

وقتی بتوانید تندخوانی کنید خواندن لذت‌بخش‌تر می‌شود. این فعالیت همچنان چالش‌برانگیز خواهد بود اما سرگرم‌کننده نیز خواهد بود. این فقط زمانی اتفاق می‌افتد که زیاد بخوانید.

وقتی زیاد مطالعه می‌کنید آگاه‌تر می‌شوید و اطرافیانتان بیشتر متوجه شما می‌شوند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، گرفتن هر موقعیتی که برای آن درخواست می‌کنید آسان‌تر می‌شود. به همین دلیل است که باید هر روز خود را در معرض هزاران کتاب با موضوعات مختلف قرار دهید. مطالعه منظم شما را از تغییرات خارق‌العاده‌ای که در زندگی شما اتفاق می‌افتد آگاه می‌کند. شما در خیلی چیزها بهتر خواهید شد، از جمله ابراز وجود در جوامع برای انسان قابل‌لمس‌تر خواهد شد.

از خواندن لذت ببرید

مزیت‌های فوق‌العاده تندخوانی در زندگی روزمره و کاری

در ادامه سوال مهم این که چرا باید تندخوانی یاد بگیریم، دلایل و استدلال‌های منطقی دیگری را ذکر خواهیم کرد.

1-باعث می‌شود رزومه شما عالی به نظر برسد.

یکی دیگر از مزایای تندخوانی این است که چگونه رزومه شما را عالی جلوه می‌دهد. این روزهااکثر کارمندان نیاز به تحقیقات زیادی دارند و در مورد موضوع موردنظر، نوشتن یا گزارش تهیه می‌کنند. زمانی که این کار در مدت‌زمان کوتاهی موردنیاز باشد، داشتن مهارت‌های تندخوانی مفید خواهد بود. تندخوانی رزومه شما را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود تا شما را در موقعیت استخدام بیشتر قرار دهد؛ زیرا در مقابل کارفرمایان بالقوه متمایز خواهید شد.

2-حس بهتر، دانش کامل‌تر و درک قوی‌تر!

تندخوانی همچنین باعث می‌شود از کل فرایند خواندن لذت ببرید. شما این فعالیت را چالش‌برانگیز اما سرگرم‌کننده خواهید یافت. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید زیاد مطالعه کنید. اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب در معرض انواع کتاب‌ها و موضوعات هستید. با مطالعه منظم، متوجه خواهید شد که چه نوع تغییرات خارق‌العاده‌ای در زندگی شما ایجاد می‌شود.

مطالعه بیشتر به معنای افزایش دانش است و دیگران حتی بیشتر متوجه شما حضور و اهمیت خواهند شد. هنگامی که بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرید، زمانی که برای آن درخواست می‌کنید، به‌دست‌آوردن موقعیت موردنظر برای شما آسان‌تر می‌شود.

حس بهتر خواندن

جمع‌بندی

در این مقاله به پاسخ این سوال رسیدیم که چرا باید تندخوانی یاد بگیریم. حرکت سریع‌تر در یک میدان دو می‌تواند امتیازات زیادی برای شما داشته باشد:

·         سبب می‌شود که زودتر درک کنید.

·         قوه تخیل خود را تقویت کنید.

·         اگر کار شما مرتبط با مکاتبه و نوشتن است، هوشمندتر از کلمات استفاده کنید.

·         بهتر بتوانید موضوعات مختلف را درک کنید.

·         قادر خواهید بود که در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

البته که دامنه این مزیت‌ها بیش از چیزی است که فکرش را می‌کنید، به‌هرحال تندخوانی صفتی است که شما را از دیگران متمایز می‌کند. حتی در محیط کار خود نیز می‌توانید با ذهنی بازتر، کارها، وظایف و نیازهای خود را پیش برده و حتی در ترفیع‌های شغلی نیز یک جایگاه ویژه داشته باشید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

دیدیاد به شما این امکان جذب ،نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ارتباط سریع با مشاورین دیدیاد
فایو آیکن دیدیاد

دیدیاد مرکز آموزش های پیشرفته و کاربردی توسعه مهارت های فردی کسب و کاری

دیدیاد از سال 1397 رسما فعالیت خود را در زمینه آموزش مهارت های توسعه فردی و مهارت های توسعه کسب و کار شروع کرد.تاکنون دیدیاد دوره های تندخوانی کودکان و بزرگسالان ، تقویت حافظه برای کودکان و بزرگسالان ، تقویت تمرکز، خودشناسی،کاراکتر ثروت ساز،رهایی از دام اهمال کاری ، برمدار نظم ، بهبود سبک زندگی، کوچینگ تدریس و فروش را برگزار کرده است.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

بحث درباره این مقاله راشما آغازکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp