بلاگ

کوچ فروش موفق

هشت ویژگی یک کوچ فروش موفق

اطلاعات زیاد و در دسترسی برای تبدیل شدن به یک کوچ فروش موفق وجود دارد. ما اغلب با مدیرانی صحبت می‌کنیم که می‌خواهند کوچ‌های فروش موفق را استخدام کنند و لیست نیازهای آنها معمولاً طولانی است و شامل مواردی مانند تجربه، موفقیت‌های گذشته، و استعدادهای مرتبط دارد. این قطعاً استخدامی است که صددرصد درستش را می‌خواهید!

رفتارها و ویژگی‌های طبیعی بسیاری وجود دارد که یک کوچ فروش موفق را عالی می‌کند، و مهم است که قبل از استخدام فردی، شدت این استعدادها را کشف کنید. هشت ویژگی زیر خبر از داشتن یک کوچ فروش عالی می‌دهد:

1. برای آموزش وقت می‌گذارند

حتی با وجود برنامه‌های شلوغ و چک لیست‌های کامل، کوچ‌های فروش موفق زمانی را برای آموزش به فروشندگان اختصاص می‌دهند. آن‌ها می‌دانند که برای رشد و توسعه فروشندگان خود، باید به دنبال فرصت‌هایی برای آموزش به آنها باشند و به طور منظم زمان خود را با آنها بگذرانند تا بتوانند به آنها اطلاع دهند که چه کاری را به خوبی انجام می‌دهند و چگونه می‌توانند پیشرفت کنند. کوچ‌های موفق روی موفقیت فروشندگان خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و همیشه به دنبال راه‌هایی برای بهبود عملکرد هستند.

2. رویکرد آنها را فردی است

کوچ‌های فروش موفق با هر فروشنده‌ای آشنا می‌شوند و می‌توانند رویکرد خود را نسبت به هر فرد منحصر به فرد در تیم خود شخصی سازی کنند. بهترین مدیران نقاط قوت و ضعف هر فرد را می‌شناسند و برای هر فروشنده برنامه‌های کوچینگ سفارشی می‌سازند. آن‌ها می‌دانند که انگیزه هر فرد چیست، اهداف شخصی آنها چیست و چگونه دوست دارند اطلاعات را بیاموزند.

3. مردم را به چالش می‌کشند

کوچ‌های بزرگ اهداف بزرگی را تعیین می‌کنند و به مرور زمان معیارها را به سمت بالا می‌برند. آن‌ها رقابتی هستند و تیم خود را با ارائه اهداف و انتظارات روشن و پاسخگویی به آنها برای پیروزی آماده می‌کنند.

4. در مورد عملکرد بازخورد می‌دهند

آن‌ها اغلب در مورد عملکرد بازخورد ارائه می‌کنند تا همه بدانند که در هر زمان دقیقاً کجا ایستاده‌اند، اما این فقط بازخورد و انتقاد منفی نیست. مدیران ارشد بازخوردهای مثبت زیادی ارائه می‌دهند. آن‌ها به مردم اجازه می‌دهند بدانند چه کاری را درست انجام می‌دهند و نمایشنامه‌های برنده را مرور می‌کنند تا فروشندگان آن رفتارهای مثبت را تکرار کنند.

5. فروشندگان را روی چیزهای درست متمرکز می‌کنند

کوچ‌های خوب انرژی و تمرکز زیادی دارند و می‌توانند افراد خود را روی مهم‌ترین اهداف متمرکز نگه دارند. آن‌ها همیشه یک برنامه عمل واضح دارند و مطمئن می‌شوند که آن برنامه را به طور واضح به تیم خود منتقل می‌کنند. آن‌ها با حفظ تمرکز و واگذاری مسئولیت‌ها به افراد مناسب، بهره وری را افزایش می‌دهند. آن‌ها بر اساس کسانی که در دسترس هستند تفویض اختیار نمی‌کنند، آن‌ها بر اساس استعدادها و افرادی که به طور طبیعی برای انجام کار مجهز هستند، تفویض اختیار می‌کنند.

6. کوچ فروش موفق از همراهان خود مراقبت می‌کنند

کوچ‌های فروش برنده واقعاً به موفقیت گزارش‌های مستقیم خود اهمیت می‌دهند. آن‌ها می‌توانند روابط خوبی با فروشندگان خود ایجاد کنند و همدلی خود را نشان دهند. به نوبه خود، هر فردی احساس می‌کند که شخصاً به او اهمیت داده می‌شود و می‌داند که مدیر آنها همیشه بهترین منافع را برای آن‌ها در ذهن دارد. بهترین مدیران از کمک به افراد خود لذت می‌برند و این کار را مرتب انجام می‌دهند.

7. به مردم حس هدف‌مندی می‌دهند

کوچ فروش موفق دیدگاه خود را اغلب به اشتراک می‌گذارد و به افراد حس جهت‌گیری و دلیلی برای کار سخت می‌دهد. کوچ فروش موفق قاطع است و می‌تواند افراد را به گونه‌ای جلو ببرد که احساس خوبی در آنها ایجاد کند. بهترین کوچ‌ها دائماً برای پیشرفت تلاش می‌کند و می‌تواند از احساسات و همچنین حقایق و ارقام استفاده کند تا افراد را به سمت عمل سوق دهد.

8. ایده‌ها را به اشتراک می‌گذارند و تصمیمات خوبی می‌گیرند

کوچ‌های فروش موفق چند حرکت جلوتر فکر می‌کنند و در پیش بینی رویدادها خوب هستند. کوچ فروش موفق حس قوی برای تجارت و غریزه قابل اعتمادی در این زمینه دارند، اما به اندازه‌گیری‌ها و داده‌ها تکیه می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که بهترین تصمیمات بلندمدت را می‌گیرند. آن‌ها همیشه قبل از تعهد به یک برنامه، عواقب متعدد هر اقدامی را در نظر می‌گیرند. آن‌ها قادر به عیب‌یابی هستند و مایلند به گزارش‌های مستقیم خود در انجام همین کار کمک کنند. آن‌ها همچنین بسیار نتیجه محور هستند و بر شاخص‌های کلیدی عملکرد متمرکز هستند که تأیید می‌کند که آنها در مسیر موفقیت هستند.

به این ویژگی‌ها فکر کنید تا فرد بتوانید به شکل مناسب از کوچینگ فروش بهره‌مند شوید. برخی از این رفتارها بسته به سازگاری و نوع کوچی  که به دنبال آن هستید، ممکن است مهم‌تر از سایر موارد باشد. این ویژگی‌ها را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید تا کوچ‌های فروش موفق را در کنار خود داشته باشید.

به‌همین خاطر است که همه ما به کوچینگ نیاز داریم.

منبع: SALESSTRATEGY

اگر مایل به گرفتن مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره دوره کوچینگ فروش دیدیاد هستید، می‌توانید عدد 7 را به شماره زیر پیامک کنید، تا کارشناسان دیدیاد در اولین فرصت با شما تماس بگیرند:

تلفن تماس: 09104774797

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

دیدیاد به شما این امکان جذب ،نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ارتباط سریع با مشاورین دیدیاد
فایو آیکن دیدیاد

دیدیاد مرکز آموزش های پیشرفته و کاربردی توسعه مهارت های فردی کسب و کاری

دیدیاد از سال 1397 رسما فعالیت خود را در زمینه آموزش مهارت های توسعه فردی و مهارت های توسعه کسب و کار شروع کرد.تاکنون دیدیاد دوره های تندخوانی کودکان و بزرگسالان ، تقویت حافظه برای کودکان و بزرگسالان ، تقویت تمرکز، خودشناسی،کاراکتر ثروت ساز،رهایی از دام اهمال کاری ، برمدار نظم ، بهبود سبک زندگی، کوچینگ تدریس و فروش را برگزار کرده است.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

بحث درباره این مقاله راشما آغازکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp